MEDYA HABERLERİ

Uğur Arslan'dan reyting isyanı!..

Uğur Arslan'dan reyting isyanı!..

Seda Sayan ile birlikte "Seda ve Uğur'la" programını hazırlayıp sunan Uğur Arslan reytinglere isyan etti.

MedyaRadar'da yer alan habere göre Show TV’de yayınlanan "Seda ve Uğur'la" programının ünlü sunucusu Uğur Arslan, bugün İnstagram hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Reyting ölçümü yapan TNS şirketinin daha önce listelerinin sızdığı ile ilgili çıkan haberlere atıfta bulunan Arslan, kendi programlarının reytinginin en az yüzde 30 oranında bilinçli bir şekilde eksiltildiğini öne sürdü.

MİDE BULANDIRICI BİR DURUM

“Bize gelen günlük reyting raporlarında oldukça şüphe çekici ve rahatsız edici noktalar var” diyen ünlü sunucu, Seda Sayan’ın da kendisinin de en az 20 yıllık televizyoncu olduğunu ve gerçek reytinglerini ufak bir hesapla bulabildiklerini dile getirdi. Dün twitter’da "ReytingSkandalı” ‘hashtag’i  ile atılan tweetlere de vurgu yapan Arslan durumu mide bulandırıcı olduğunu ifade etti.İşte Uğur Aslan’ın kişisel İnstagram hesabından yaptığı o paylaşım:

"Uzun süredir programımızın Reytinglerinin en az %30 oranında eksiltilerek yazıldığından şüphe ediyorduk.

Nitekim dün sosyal medyada " #ReytingSkandalı" başlığıyla yazılanlar iyice midemizi bulandırdı.

Gerçekten birileri TNS’nin denekleriyle veya ayarlarıyla oynuyor mu?

Bize gelen günlük raiting raporlarında oldukça şüphe çekici ve rahatsız edici noktalar var.

Dünün televizyoncuları olsak fark edemezdik belki ama Seda hanım, ben, yapımcılarımız, her birimiz en az 20 yıllık televizyoncular.

Cahil insanlar da değiliz hani hepimiz dkumuş çocuklar; bize gelen dakikalık verilerden reytinglerimizin ne kadar eksik yazıldığını aslında gerçekte kaç olması gerektiğini yaptığımız hesapla hemen buluveriyoruz.

Aslında kendi gönderdikleri raporla kendilerini ele veriyorlar. İsterseniz bugün size geçtiğimiz perşembe ve cuma günü asıl reytingimizin ne olması gerektiğini buradan yazarım.

Ama bu hesabı nasıl yaptığımızı ve bulduğumuz alternatif ölçüm sistemlerini söylemem, orası hepimizin 20 yıllık meslek sırrı.

Peki neden bize %50 değil de %30 kesik atılıyor? Çünkü Allah muhafaza o zaman; reklamlarda 2 share'e kadar düşen izlenme oranı sıfıra hatta eksiye düşer de ondan.

Siz hiç sıfır yada sıfırın altında izlenen bir kanal gördünüz mü? O zaman foya ortaya çıkar. Halbuki bazı kanallara veya programlara 'maşrapa' koysanız 10 share izlenme oranı alır.

Şimdi size soruyorum eğer bu şüphe ve bulgularımızda haklıysak, eğer birileri TNS’nin ayarlarıyla veya denekleriyle oynuyorsa, bu KUL HAKKI yemenin en âlâsı, emek hırsızlığının en babası değil midir?"
  • Bu Haberi