YAŞAM HABERLERİ

Ukraynalı mankene dehşeti yaşattılar!

Ukraynalı mankene dehşeti yaşattılar!

Ukraynalı manken Olena P., Türkiye’de tanıştığı mankenlik ajansı sahibi A.Ç.’nin kendisini eve kilitleyip darp ve cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek şikâyetçi oldu. Ajans sahibi A.Ç., savcılıkça serbest bırakıldı.

Habertürk'ün haberine göre Ukrayna’dan Türkiye’ye mankenlik yapmaya gelen Olena P. (22), mankenlik ajansı sahibi A.Ç.’den kendisini eve kilitledikten sonra darp ettiği, cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle şikâyetçi oldu. İfadesi alınan A.Ç., savcılıkça serbest bırakıldı.

Olena P., Asayiş Büro Amirliği’nde verdiği ifadesinde, modellik yapmak için 6 ay önce Türkiye’ye geldiğini ve ikâmet izni aldığını söyledi. Mankenlik ajansı sahibi A.Ç. ile tanıştığını ve aralarında duygusal ilişki başladığını ifade eden Olena P., birlikte yaşamaya başladıklarını anlatarak şöyle devam etti: “3 gün önce ayrılmaya karar verdik. A.Ç., bunu kabul ederek ‘Memleketine gidene kadar bu evde kal, ben ayrılırım’ deyip evden ayrıldı. Arkadaşım ile AVM’de otururken A.Ç. aradı, ‘Eve gel, görüşelim’ dedi. Ben de eve gittim. 1 saat konuştuk. Aramızda bir kavga yaşanmamasına rağmen birdenbire kalkıp yüzüme yumruk attı. Kendisi alkollüydü. Onu aldattığımı söyleyerek bir yumruk daha attı, beni darp etmeye başladı. Tabanca ve bıçakla ‘Söylediklerimi yapmazsan seni öldürürüm’ dedi. Bıçağı boynuma dayadı. ‘Hayatını seviyorsan isteklerimi yapacaksın’ diyerek tehdit etti.”

‘DAVACI VE ŞİKÂYETÇİYİM’


A.Ç.’nin kendisiyle zorla birlikte olduğunu ve o anları da cep telefonuyla görüntülediğini öne süren Olena P., A.Ç.’nin yaşananları birisine anlatırsa videoyu ailesine gönderip sosyal medyada paylaşmakla tehdit ettiğini iddia etti. Olena P.’nin, ifadesinde “Bana ait 1 adet tablet, 2 adet telefonumu, pasaportumu, Ukrayna kimliğimi, Türkiye’de oturma iznimi ve evimin anahtarını aldı. Çıkarken de kapıyı üzerime kilitledi. Yedek anahtarla kapıyı açarak arkadaşıma sığındım. A.Ç.’den davacı ve şikâyetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum. Sığınma evi talep etmiyorum” dediği öğrenildi.

İfadenin ardından olayın yaşandığı eve giden polis, inceleme yaparak delil topladı. Ayrıca Olena P., Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu ve cinsel saldırıya uğradığına ilişkin ön rapor aldı. Şikâyetin ardından gözaltına alınan A.Ç., savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı. A.Ç.’nin telefonuna da el konuldu.
  • Bu Haberi