MEDYA HABERLERİ

Vuslat Doğan Sabancı'nın koltuğuna o isim oturdu!

Vuslat Doğan Sabancı'nın koltuğuna o isim oturdu!

Geçtiğimiz hafta görevinden ayrılan Vuslat Doğan Sabancı'nın yerine gelen isim belli oldu.

MedyaRadar'da yer alan habere göre geçen hafta ani bir kararla "gençleşip döneceğim" diyerek Hürriyet gazetesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğundan ayrılan Vuslat Doğan Sabancı'nın yerine yönetim kurulu üyesi bir isim yeni CEO olarak atandı.

Aydın Doğan'ın kızının Hürriyet CEO'luğunu bırakması kafaları karıştırırken, yerine yönetim kurulu üyesi Ahmet Toksoy'un geleceği konuşuluyordu.

Öyle de oldu... Ahmet Toksoy bugün Hürriyet gazetesinin künyesine "İcra Kurulu Başkanı" olarak girdi...

Ahmet Toksoy kimdir?

1959 yılında İstanbul'da doğan Ahmet Toksoy, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü'nden 1981 yılında iyi derece ile mezun olmuştur. 1987 yılında dönem birincisi olarak Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak atanmıştır. 1984-1989 yıllarında Maliye Hesap Uzmanlığı görevinden sonra, Teftiş Kurulu Üyesi olarak Hürriyet Holding A.Ş. de göreve başlamıştır. Hürriyet Gazetesi'nde 1990 -1991 yılları arasında Mali İşler Müdür Yardımcısı, 1991-1995 yılları arasında da Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra üç yıl Aktif Denetim Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi'nde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmıştır.

1998’de göreve başladığı Hürriyet Gazetesi Mali İşler Grup Başkanlığı görevini 11 yıl boyunca sürdürmüş ve daha sonra 2010 yılı başında Doğan Holding Denetim ve Risk Yönetimi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Ahmet Toksoy, 2011 Eylül ayından bu yana Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı ve Yürütme Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir. Ayrıca, Doğan TV Holding A.Ş. ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Toksoy, evli ve bir çocuk babasıdır. 


  • Bu Haberi