KADINCA HABERLERİ

Yaz güzelliği için özel bakım ipuçları

Yaz güzelliği için özel bakım ipuçları

Yaz, kış gibi kendi özel güzellik ve cilt bakım hilelerini gerektirir.

Yeni Asır'da yer alan habere göre sıcak hava, farklı cilt endişelerini beraberinde getiriyor...

PEELİNGE DİKKAT

Yaz aylarında cildimize çok daha fazla özen gösteriyor, yumuşak ve pürüzsüz olmasını istiyoruz.
Pellingin cildin ölü katmanını soyarak güneş yanıklarına daha yatkın yeni cildi ortaya çıkardığını unutmayın. Peelinginizi, akşamları veya gün boyunca duştan düz plaja gitmediğiniz zamanlarda ayırın.

VÜCUT SİVİLCELERİYLE SAVAŞIN

Birçok kişi yaz mevsiminde sivilceye yatkındır. Yüzünüzde, kollarınız ve / veya sırtınızda bir şeyler varsa, temizlemek için sivilce ile savaşan bir vücut temizleyicisi edinin.

GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Açık havaya çıkmadan en az 30 dakika önce SPF'si 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu bir güneş koruyucu uygulayın. Bütün gün dışında iseniz, en az iki saatte bir tekrar uygulayın Sık terleyen bir insansanız 80 dakikada bir.

NEMLENDİRİN

Unutmayın, erken yaşlanmanın bir numaralı nedeni güneş hasarıdır! Yaz aylarında cildi nemlendirme, kışın cildi nemlendirilmesi kadar önemlidir. Cildinizi güneş yanığı, tuz ve klor gibi yaz kurutucu etkilerden korumak için hafif bir nemlendirici uygulayın.

GÜNEŞ ETKİLERİNE MARUZ KALMADAN BRONZLAŞIN

Zararlı UV ışınlarına hiç maruz kalmadan mükemmel bir bronz görünüm verecek güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler var. Kendinden bronzlaşma seçenekleri şunları içerir: losyonlar, spreyler, jeller, köpükler ve bronzlaştırıcı tozlar. Güneş etkilerine maruz kalmadan bronzlaşmanın keyfini sürün!

ŞAPKA TAKIN

Bir şapka giymek başınızı ve yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak için eğlenceli ve işlevsel bir yoldur ve yaz stilinizi ayrı bir hava katar.. Şapkanızı kafanız için bir şemsiye olarak düşünün! Güneşi yüzünüzden ve boynunuzdan uzak tutacak kadar geniş olan bir şey seçtiğinizden emin olun.

DUDAKLARINIZ KONUŞSUN

Yaz aylarında doğal dudak çok popüler. Mandalina gibi canlı bir gölge, ekstra işler gibi gelebilir ancak parlak bir çizgi ile makyajınızın geri kalan kısmını silmeniz mümkün olur.

SU ÇOK ÖNEMLİ

Yaz aylarında içme suyu çok önemlidir. Sivilcenin temizlenmesine yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildinizin taze ve genç görünmesini sağlayacaktır.
  • Bu Haberi