KADINCA HABERLERİ

Yılbaşı öncesi güzellik için …

Yılbaşı öncesi güzellik için …

Yılbaşı gecesinin heyecanı, ve hazırlığı sadece sokakları ve mağazaları değil bizi de sarıyor. Peki ama yeni yılı daha güzel karşılamak için neler yapabiliriz?

Akşam'dan Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

Bir yılı daha da bitiriyoruz. 2018 yaklaşırken planlar, umutlar, yeni beklentiler bizi geleceğe taşıyan en önemli unsurlar. Yılbaşı gecesinin heyecanı, ve hazırlığı sadece sokakları ve mağazaları değil bizi de sarıyor. Peki ama yeni yılı daha güzel karşılamak için neler yapabiliriz?

İşe yüzünüzdeki yorgun görüntüyü silerek başlayabilirsiniz. Yılların etkisi ve yoğun iş temposunun getirdiği yorgunluğun işareti olan yükseklik kaybetmiş kaşlar, sizi olduğunuzdan daha kızgın gösteren iki kaş arasındaki çizgiler yeni yıla sizinle birlikte girmek durumunda değil. Doğal, sonuçları ile botoks yüzümüze daha dinç, dinlenmiş, ve genç bir ifadeyi kolayca veriyor. Etkinin tam ortaya çıkması için 14 güne kadar zaman gerekebiliyor. Yeni yıl gecesine yüzünüzü hazırlamanın etkin yöntemi olan botoks tüm dünyada da en çok tercih edilen estetik uygulama. 

Botoks denilince koltuk altı terlemesi için de kullanılabileceğini hatırlamakta fayda var. Yoğun geçecek bir yılbaşı gecesi planlıyorsanız terleme botoks uygulaması gecenizin çok daha hijyenik ve konforlu geçmesini sağlayacaktır. Yeni yıl makyajına baktığınızda kırmızı dudaklar her yıl dikkati çeker. Peki ya yeterli dudak kalınlığınız yoksa? Dudak dolgusu ile daha dolgun ve diri dudaklara sahip olmak mümkün. İşlem sonrasında olası morlukları hesaba katarak yeni yıla 10-14 gün kala yaptırılacak dolgu işlemi bu sorunu çözebilir. Tercih ettiğiniz dolgunun kaliteli ve güvenilir olduğundan emin olun. Dudak lazeri ile dudak mukozasının yenilenip çok daha pürüzsüz gözükmesini sağlamak da en az dudak dolguları kadar etkili bir yöntem. Dudaklardaki dikine çizgileri dudak kalınlaştırmadan gidermek için birebir yöntem. Bu sene dudak dolgusu kadar dikkati çeken bir diğer dolgu uygulama alanı ise çene. Yüz hatlarının daha kemikli ve karakteristik gözükmesini sağlayan çene dolguları da yeni yılı daha dinamik bir görüntü ile karşılamanıza yardımcı olacaktır. Dolgular sonrasında oluşabilecek morluk ve şişlikler yılbaşına kadar geçmiş olacaktır. Nanolazer peeling, lazer yardımlı yapılan çok kontrollü bir cilt peeling işlemidir.

Düşük derecelerde yapıldığında 10 günlük zaman içerisinde daha parlak ve canlı bir deri kendini göstermeye başlar. Bu uygulamada hassas ciltlerde yeni yıla kadar yeterli iyileşme olmayabilir dikkatli olmakta fayda var. 

NELER YAPILABİLİR?

Güzelliğinizin anahtarı cildinizde saklı. Yeni yıla bir hafta kala yapabileceğiniz en etkin ve akılcı yöntem cilt bakımı olacaktır. Vakumlu elektronik kontrollü sistemler artık profesyonel cilt bakımının en önemli parçası. Kullanılacak cihaz kadar beraberinde kullanılan ve derinizin özelliklerine göre seçilecek solüsyonlar da önemli. Derinin üst tabakası temizlenecek ve nemlendirici ve besleyiciler alt tabakalara ulaştırılacaktır. Günlük yaşantıyı aksatmayan, iyileşme gerektirmeyen bu profesyonel bakım ile yeni yıla daha parlak ve canlı bir cilt ile merhaba demek mümkün. Şayet estetik ameliyat düşünüyorsanız ve yılbaşı gecesi için planlarınız varsa ameliyatı yeni yıla bırakmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Ameliyat sonrası yeterli iyileşme için kalan zaman size yetmeyebilir.

Prof. Dr. Reha Yavuzer / AKŞAM
  • Bu Haberi
Zeynep Yılmaz'dan Şeyma Subaşı'na komşu nispeti!
Apartmanın kolonu çatladı, vatandaşlar sokakta kaldı!
Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili açıklama
Donald Trump'tan Kaşıkçı yorumu
Çiçek Dilligil: "Üst dudağın yok diyorlar"
Menopoz kaçınılmaz ama etkilerini hafifletmek mümkün
Ebru Polat yolda zarar etti!
Mandalinanın bilmediğiniz faydaları
Cem Belevi'den yeni proje: "Mışıl Mışıl"
Rıza Çalımbay: “Bizim kazanmaktan başka seçeneğimiz yok”
Burcu Güneş'ten 'pembe' konser
Yasemin Allen'dan tarihi selfie
Asfalt tankeri binalara çarparak durabildi
Bircan Bali inkar ettiği aşkıyla yakalandı!
İstanbul Valiliğinden 29 Ekim kutlamalarıyla ilgili açıklama
Hülya Koçyiğit, parasızlıktan bir hafta hastanede kalmış
Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde
Aleyna Tilki'nin 'yıldızlı' dostluğu!
Bahçelievler’deki dehşet evinin sahibi konuştu
Hande Yener tanınmamak isterken dikkat çekti
Test kitabının içinden uyuşturucu çıktı!
Yasemin Özilhan: "Bir oğlum olsun"
Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisine tacizi DKK engellendi
Hande Subaşı kariyerine şarkıcılığı da ekliyor
Taciz iddiası anneye sinir krizi geçirtti!
TSK'dan son dakika açıklaması!
Necef Uğurlu Yazdı: "Aydınların İntiharı"
Çağlar Ertuğrul'dan şapka ve gözlükle önlem
Park eden araçlar itfaiyeye zor anlar yaşattı
Sıla, Bursalı hayranlarıyla buluştu